Popo Estetiği

popo-estetigi

Popo konturunun düzenlenmesinde kullanılan iki temel teknik vardır. Birincisi:Fazla yağ birikimi olan alanların liposuction işlemi ile inceltilmesi ve alınan yağın eksiklik olan alanlara enjekte edilmesidir. Liposuction ile uygun alanlar inceltilir ve alınan yağlar özel işlemlerden geçirerek eksiklik olan alanlara enjekte edilir. Bu sayede daha şekilli, dolgun ve dik popolar elde edilebilir. Bu işlemler için basen ve bel gibi uygun alanlardan alınan yağlar hazırlandıktan sonra ince iğnelerle popoda gerekli alanlara enjekte edilir ve dolgunluk sağlanır. Bunun için ekstra bir kesi yapılmaz. Belin ve basenin inceltilmesi ve poponun dolgunlaştırılmasi ile daha şekilli bir vücut yaratılır.

İkinci yöntem ise popo protezlerinin kullanımıdır. Özellikle zayıf yani yeterli yağ elde edemediğimiz hastalarda popo protezi kaçınılmaz hale gelebilir. Popo protezleri kohezif jel içerikli, meme protezine benzeyen özel protezlerdir ve popo kasının içine yerleştirilirler. İki popo arasındaki çizgiden yapılan 6-7 cm’lik kesiden uygulanabilirler. Dolgunluk sağlamada, kalça şekillendirmede ve dikleştirmede başarı ile kullanılan bir yöntemdir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. İşlem sonrası korse ile operasyondan çıkan hasta aynı gün hastaneden taburcu edilebilir. 10 gün yüzüstü veya yan yatması önerilir.