Meme Küçültme

meme-kucultme

Meme küçültme ameliyatı, estetik olduğu kadarrekonstrüktif amaçlı bir operasyondur. Büyük ve sarkık bir meme, sırt ve boyun ağrılarına, meme altlarında oluşan terleme nedeniyle bu alanlarda hassasiyet ve mantar enfeksiyonu gibi cilt sorunlarina neden olabilir.Ayrıca vücutla orantısız memeler giysi seçimi konusunda da zorluklar yaratır.

Operasyon öncesi yapılan muayenede memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız değerlendirilecek, operasyon ve sonrasındaki süreç ile ilgiliayrıntılı bilgi verilecektir.

Küçültme ameliyatında meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre şekillendirilir.Operasyon sonrasında meme başı etrafında yuvarlak ve buradan meme altına inen ince bir iz kalır. Büyükmemelerde bu iz meme altına doğru uzayabilir. Bu izler, zamanla soluklaşır ve daha az belirgin hale gelir.

Ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sonrası 2-3 saat dinlendirilen hasta aynı gün taburcu edilir. Ağrı minimaldir, ertesi gün normal günlük yaşantısına dönebilir. Operasyonda yapılan bandaj 1 hafta sonra açılır fakat sütyenin 3 hafta boyunca kullanılması önerilir. Dikişler eriyebilen iplerle atıldığı için pansumana yada dikiş alınmasına gerek yoktur.