Bacak Estetiği

bacak-estetigi

Kadınlar için çok önemli bir bölge olan bacaklar, aslında yapılacak basit müdaheleler ile çok daha çekici hale getirilebilir. Güzel bir bacağın nasıl olması gerektiği bilinirse şekillendirme işlemi de çok daha kolay olur. Ayak bilekleri ince baldır kısmında hafif kalınlaşan diz altında tekrar incelen ve diz içinin düz olduğu bacaklar daha çekici görünen bacaklardır. Bu şekli yaratabilmek için hasta değerlendirilir. Gerekli alanlar liposuction ile inceltilip, gerekli alanlar da alınan yağların enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır ve uygun bacak konturu sağlanır.

Her hastanın bacak yapısı ve şekli farklı olduğu için operasyon öncesi yapılan inceleme ile hangi alanlarda yağ alınması ya da hangi alanlara yağ enjeksiyonu yapılması gerekliliği konuşulacaktır. Özellikle ayak bilekleri ve diz iç kısmında toplanan yağlar bacağın daha şişman ve eğri görünümüne neden olur. Bu yağların alınıp konturları daha düzgün bacaklar yaratılması mümkündür. Gerekli ise uygun alanlar da yağ enjeksiyonu yapılarak bacak şeklini düzeltmek de mümkündür.

Liposuction, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Yağ enjeksiyonu yapılacaksa ince bir iğne yardımı ile alınan yağlar bu alanlara enjekte edilebilir. Ameliyat sonrası dönemde hastaya korse giydirilir ve 3-4 hafta boyunca giyilmesi tavsiye edilir.